Jesienna zupa


Wczoraj był już dość jesienny dzień. Jest to nieuniknione – jesień się zbliża. W takie dni, kiedy jeszcze nie przyzwyczaiłem się do chłodu, zawsze mam ochotę, aby zjeść coś gorącego i rozgrzewającego. I właśnie tak sobie myślałem, co by tu zjeść, żeby się rozgrzać, po przechłodzeniu? Przyszła mi do głowy jesienna zupa cukiniowo-marchewkowa.

Winylowe zakupy

Dzisiaj byłem w Katowicach i nie mogłem się oprzeć, żeby nie odwiedzić mojego ulubionego sklepu z winylami. Sklep nazywa się RECORD STORE i mieści się na ulicy 3-go Maja 19 w bramie. Wybór płyt jest dosyć duży, nie zawaham się nawet powiedzieć, że ogromny. Na parterze jest osiem kartonów z różnymi płytami, które naprawdę kosztują mało. Niestety ostatnio nic ciekawego tam nie znajduję (choć czasami są tam niezłe perełki), ale za to na pierwszym piętrze jest większy wybór i płyty są podzielone kategoriami, niestety tutaj są już droższe. Ku mojej uciesze w sklepie są też płyty szelakowe, czyli starsza wersja popularnej płyty winylowej, która niestety w kontakcie z ziemią traci życie. Dlatego są one dla mnie tak cenne. Po za tym uwielbiam nakręcić swój gramofon i wsłuchiwać się w muzykę pradziadków z filiżanką czarnej mocnej kawy 😉

Czytaj dalej Winylowe zakupy

Wakacje adieu!

Właśnie wróciłem z wakacji. 
Wypoczęty, pełny sił i pomysłów. Było miło, ale jak to pisała Wisława Szymborska „Było, więc minęło.” 
Te ostatnie dwa tygodnie życia spędziłem w województwie Lubuskim, nad jeziorem Niesłysz. Cisza, spokój, natura, czego chcieć więcej. W takich warunkach można prawdziwie odpocząć i naładować przysłowiowe „akumulatory”. Na szczęście pozostała mi jedna rzecz, która będzie mi przypominała, ten spokojny i ciepły czas wakacji. Jest to miód.

Postcrossing

Kto by nie chciał mieć w swojej szufladzie szczypty świata?
Ja zawsze chciałem mieć coś co pochodzi z innych zakątków Ziemi. Zawsze jako dziecko, kiedy wracałem z zagranicznych wakacji zostawiałem sobie jakieś opakowania po batonikach, gumach itp. Wiem, zwykłe śmieci, dla mnie wówczas były to drogocenne pamiątki. Jak to zawsze bywa po jakimś czasie i tak trafiały one do kosza.

 

Jak pakować walizkę? Krótki poradnik o rolowaniu.

Jest okres wakacji niektórzy już po wakacjach, inni w trakcie, a jeszcze inni przed letnimi wojażami.Ja kiedy myślę o wakacjach zawsze mam w głowie jedną myśl – pakowanie. Jak tu się zapakować, żeby się wszystko zmieściło, nie pogniotło się i nie rozerwało zamka.

Czytaj dalej Jak pakować walizkę? Krótki poradnik o rolowaniu.